מכירות איביי eBay

איך בונים עסק מצליח באתר איביי?

altאז איך בונים עסק מצליח באיביי? אתר איביי מהווה זירת מסחר בינלאומית באינטרנט שמאפשרת לכל אדם מכל מקום בעולם, וגם לנו מ-ישראל, לקנות ולמכור מוצרים ישנים וחדשים ממוכרים וקונים אחרים בארץ ובעולם, בצורה חופשית.


מערכת הניהול באתר איביי My eBay  ואופן השימוש הפשוט באתר, מאפשרים לכל אחד לשלוט בכל הפעולות באיביי ולנהל את הקניות והמכירות שלנו בקלות, ופשוט לנהל את העסק בצורה כמעט אוטומטית.מידע מוקדם זה כוח באיביי
כלים מיוחדים באתר איביי כמו Pulse  ו- Completed Listings מאפשרים לכל אחד באיביי לחקור ביקוש למוצרים ומחיר של מוצר באיביי. אפשר להשתמש במידע זה לטובתנו כדי לדעת איזה מוצר אפשר לקנות בזול אצל יבואן או ספק ולמכור במחיר גבוה באיביי.

עסק מצליח באיביי מבוסס קודם כל על מחקר מעמיק לאיתור מוצרים מבוקשים. מוצרים אלה יהוו את הבסיס להמשך הדרך בהקמת עסק למכירות באיביי.


איפה קונים מוצרים למכירה באיביי?
לאחר שמצאנו מוצר שכדאי למכור באיביי מגיע שלב יצירת הקשר עם ספקים או יבואנים למוצר, וניהול מו"מ איתם עד לקניית המוצר בפועל. מחיר הקנייה למוצר מהספק או היבואן חייב להיות נמוך משמעותית ממחיר המכירה של המוצר ללקוחות באיביי.

מכירה שוטפת של מוצרים אלה באתר איביי (לפעמים מספיק מוצר מבוקש אחד...) כשכל מכירה מאפשרת למוכר להינות מרווח למוצר לאחר כל ההוצאות, היא המפתח להקמת עסק מצליח באיביי.


הוצאות של עסק למכירות באיביי
כדי להקים עסק מצליח באתר איביי חשוב להכיר את כל ההוצאות הכרוכות בניהול עסק כזה.
ההוצאות של ניהול עסק באיביי הן:

עמלות אי ביי ופייפאל: בערך 10-15% ממחיר המכירה (לא כולל משלוח).

הוצאות אריזה ומשלוח לחו"ל: משולם ע"י הלקוח, או כלול במחיר המוצר.

משיכת כסף מפייפאל לישראל: עלות של 22 ש"ח למשיכה מפייפאל, בסכום של עד 750$ ביום (בש"ח, לפי שער דולר), או משיכה ישירה לחשבון הבנק בישראל (מעל 1,000 ש"ח – ללא עלות).

מיסים: קיימים מספר סוגים של מיסים על עסק באיביי בישראל.

מכיוון שנתונים אלה לגבי ההוצאות הצפויות של עסק באיביי, והנתונים לגבי מחיר המכירה האפשרי של מוצר באי ביי ידועים לנו מראש באופן מלא – כל מה שנותר לעשות הוא ליצור קשר עם יבואן או ספק למוצר הנמכר באיביי ולקנות אותו במחיר שיאפשר לנו מכירה עם רווח ב-איביי.