מאמרים

כמה זמן לוקח ללמוד אי ביי eBay?

alt

כמה זמן בעצם לוקח ללמוד איביי? ומה השיטה שהכי כדאי ללמוד בה? ספר? מורה פרטי? קורס איביי? אולי לבד?

מאמר זה בא לעשות קצת סדר בשיטות השונות ללמוד איביי eBay כקונה או מוכר מישראל.

 

שיטות ללמוד איביי eBay:

אתר איביי eBay בנוי בצורה פשוטה וקלה, אבל כמו כל מערכת חדשה - לוקח זמן ללמוד אותה, להכיר אותה, ולהשתמש בה בצורה טובה ובלי טעויות.

 

1. ללמוד איביי eBay לבד - אפשר ללמוד לקנות ולמכור באיביי eBay לבד, ואם האנגלית שלנו טובה אפשר להכנס ל-HELP בדף הבית באיביי eBay ולקרוא איך להשתמש באיביי eBay.

זמן: תלוי בנו. יכול להיות תוך מספר ימים, שבועות, ולעיתים חודשים. מה גם שאין בטחון שלא נעשה טעויות של מתחילים...

 

2. לקנות ספר הדרכה לאיביי eBay - אפשר גם ללמוד איביי עם ספר, למרות שספרים לא מתעדכנים באופן שוטף ויכול להיות שמאז כתיבת הספר הכללים השתנו (מה שקורה לאחרונה לא מעט...). גם צילומי המסך שמופיעים בספר יכולים להיות לא רלוונטיים למה שמופיע כרגע באתר. בטווח הבינוני-הארוך, אין בעצם דרך לדעת אם אנחנו מיישמים את "שיטת הלימוד" בצורה טובה.

 

זמן: לאחר הקריאה, היישום לוקח בד"כ מספר ימים (אם אין בעיות בתהליך...).


3. פורום אי ביי eBay - אפשר ללמוד איביי גם בעזרת שאלות ותשובות בפורום איביי eBay, ולהיעזר בקונים ומוכרים עם יותר נסיון בתחום.

זמן: יכול לקחת מספר שבועות. הידע בהחלט קיים, אך החסרון העיקרי הוא שלפעמים פשוט לא יודעים מה לשאול... בנוסף, אנחנו תלויים ב"טוב ליבם" וברמת המקצועיות של העונים בכל פורום.


4. קורס איביי eBay - אפשר גם ללמוד איביי ב-קורס איביי eBay, שמרכז את כל המידע העדכני ביותר. בקורס איביי eBay יש מדריך שמראה את כל השלבים בזמן אמת. זו דרך טובה מאוד להמנע מטעויות וללמוד את הטכניקות הנכונות לקנות ולמכור באיביי eBay. כמובן שקורס איביי eBay טוב עולה כסף, אבל מצד שני מלמד גם לעשות כסף...

זמן: 5 מפגשים, פעם בשבוע.

 

5. מורה פרטי - שיטה נוספת ללמוד איביי היא קורס איביי עם מורה פרטי. מישהו שיכול אפילו להגיע אלינו הביתה וללמד אותנו איך לפתוח חשבון באיביי eBay ופייפל PayPal, ואיך להקים עסק באיביי eBay. גם כאן, המחיר יכול להיות גבוה, אבל המידע והנסיון עוברים באופן מיידי ובזמן קצר יחסית.

זמן: בד"כ 2-4 פגישות, תלוי בקצב ההתקדמות של התלמיד.

בהצלחה!