מכירות איביי eBay

מהם היתרונות של מכירה באי ביי eBay?

בתאריך .

altלמכירות באתר איביי eBay, יש מספר יתרונות מהותיים, בשיווק בכלל, ובמכירות באינטרנט בפרט. מאמר זה ינסה לעמוד על היתרונות העיקריים של פלטפורמת המכירות איביי:

1. כמות קונים עצומה – מכירה בינלאומית, ללא גבולות
באתר איביי eBay רשומים 275 מיליון משתמשים, נכון לשנת 2009, מה שהופך את האתר ל"שוק הגדול בעולם". מוצרים שמפורסמים באיביי eBay, חשופים לקונים ולקוחות רבים מכל העולם, ומגבירים את הסיכוי לבצע מכירה מוצלחת באיביי.2. עמלות נמוכות – סיכון נמוך, לעומת חשיפה גבוהה
עלויות הפרסום והמכירה באיביי eBay, הן נמוכות מאוד יחסית לאתרי מכירות מתחרים, ובנוסף, אתר איביי eBay מחלק את העמלות ל-2 חלקים: עמלת פרסום מוצר, ועמלת מכירה, כלומר: את רוב העמלה לאיביי eBay, נשלם רק אם נמכור את המוצר בפועל (עמלה, המבוססת על הצלחה!).

3. טכניקת פרסום פשוטה ומקצועית – מתאים למתחילים ולמתקדמים
כל מוכר באיביי eBay, יכול להשתמש בכלים מקצועיים ופשוטים לפרסום מוצרים למכירה בפורמט של מכירה פומבית Auction, או בפורמט של קנייה מיידית Buy It Now.
האתר מאפשר להגדיר לכל מוצר: כותרת למוצר, מאפיינים למוצר, להוסיף תמונות, להגדיר את תיאור המוצר, להגדיר מחיר ופורמט מכירה למוצר, להגדיר עלויות משלוח ומדיניות החזרה, ואפילו לקדם את המוצר בתשלום נוסף.

4. סליקת תשלומים מיידית בתשלום מראש
הקשר הישיר בין אתר איביי eBay לאתר פייפאל PayPal, מאפשר למוכרים לקבל תשלום מראש,עבור המוצר שאותו מכרו באיביי eBay. לאחר התחייבות הקונה לשלם עבור המוצר, הקונה שולח תשלום למוכר באמצעות פייפאל PayPal. התשלום מופיע מיידית בחשבון הפייפאל PayPal של המוכר וכעת על המוכר לשלוח את המוצר לכתובת הקונה, המופיעה באיביי eBay ובפייפאל.

5. מערכת לניהול משלוחים, ושירות לקוחות
אתר איביי eBay, נותן למוכרים כלים חינמיים לניהול המשלוחים ולשירות הלקוחות, יחד עם מערכת המקושרת לפייפאל PayPal המעדכנת האם המוצר שולם והאם אפשר לשלוח אותו. מערכת ניהול החשבון באיביי My eBay יוצרת "יומן מכירות", שמאפשרת קשר ישיר עם הלקוח, ומעקב אחרי המוצרים ששולמו, ושנשלחו.  

6. מידע על ביקוש למוצרים – לדעת מראש, מה הקונים מחפשים באיביי eBay
אפשר לדעת מראש, מה כדאי למכור באיביי eBay! אחד היתרונות הגדולים באיביי eBay, הוא מערכת ה-PULSE, שמאפשרת לדעת מה הקונים מחפשים, בכל רגע... מידע זה, יכול לעזור למוכר להכיר את השוק שבו הוא פועל בצורה טובה יותר, ולמקד את חיפוש הקונים למוצרים שהוא מפרסם, ולא למוצרים המתחרים.

7. ניתוח מחיר למוצר – לדעת מראש כמה נקבל עבור מוצר באיביי eBay
אפשר לדעת מראש, כמה "שווה" מוצר באיביי eBay! אתר איביי eBay, מאפשר למשתמשים רשומים, לבדוק את "היסטוריית המכירות באתר" Completed Listings, וכך לקבל אינדיקציה לגבי כח הקנייה באיביי eBay למוצר מסוים, ולגבי אחוזי ההצלחה למכירות של המוצר הזה באיביי eBay.

יתרונות אלה, הם משמעותיים מאוד לעומת כל אתר מכירות אחר באינטרנט, והם אלה שמאפשרים לכל אחד להתחיל ולמכור באיביי eBay, באופן מיידי ובטוח, ללא צורך בהון עצמי, או בהחזקת מלאי.