מכירות איביי eBay

מי יכול למכור באתר אי ביי eBay?

בתאריך .

altאתר איביי eBay, מהווה את אתר הקניות והמכירות הגדול בעולם.

האתר מאפשר לכל אחד, מכל מקום בעולם (גם לנו מ-ישראל...), למכור ולקנות מוצרים אחד מהשני, ללא גבולות, אך למרות שכל אחד יכול לפתוח חשבון קונה באיביי eBay, לא כל אחד יכול להיות מוכר באיביי eBay!


תהליך פתיחת חשבון מוכר באיביי eBay, הוא תהליך פשוט וחינמי, ומהווה "שידרוג" של חשבון קונה באיביי eBay.

כדי להקפיד על סביבת מסחר הוגנת, וכדי לצמצם את תופעת ההונאות במכירות באיביי eBay, חברת איביי eBay בודקת בצורה קפדנית ועקבית את כל המוכרים שמפרסמים מוצרים למכירה במערכת שלה עד לשלב שבו הם צוברים ותק מסוים, פידבקים חיוביים, ונסיון במכירות.

בנוסף, כל מוכר באיביי eBay חייב להיות בעל חשבון פייפאל מאושר PayPal Verified, וחייב שבנתוני חשבון המוכר שלו באיביי eBay שלו יופיעו נתוני כרטיס אשראי בינ"ל שבבעלותו האישית.

במקרים של פתיחת חשבונות מרובים או חשודים, איביי eBay דורשת לעיתים מהמוכרים להעביר אליה מסמכים שונים במייל או בפקס (רשיון נהיגה, תעודת זהות או דרכון, אישור תשלומים בכתובת המגורים, תדפיסי פעולות בכרטיס אשראי וכדומה).

מסמכים אלה מיועדים לוודא שהמוכר באיביי הוא אכן מי שהוא טוען שהוא, וכדי להקטין את הסיכויי להונאה במכירה באיביי eBay.

לרוב, מיד לאחר תהליך שידרוג לחשבון מוכר באיביי eBay ע"י אישור כתובת באיביי eBay והזנת פרטי כרטיס האשראי הבינלאומי למערכת איביי eBay – המוכר יכול להתחיל מיד לפרסם מוצרים למכירה, שיהיו חשופים לקונים באיביי eBay מכל העולם.