מכירות איביי eBay

איביי שומרת על אנונימיות הקונים בסדרת שינויים מפתיעה

איביי ביצעה בשבועות האחרונים סדרת שינויים באתר, שמאפשרים לקונים באיביי להשאר אנונימיים.

השינויים בוצעו בעמוד הפידבקים באתר ללא כל הודעה מוקדמת למשתמשים, וחלק מהמוכרים באיביי טוענים לפגיעה בשקיפות של השוק המקוון.

 

אנונימיות הקונים באיביי - מי קנה את המוצר שלי? 

חלק מהפעולות שאיביי ביצעה היו הסרה של הסטוריית הקניות והמכירות מדפי הפידבק של הקונים והמוכרים באיביי.

בנוסף, איביי הסירה מהחיפוש המתקדם את האפשרות לחפש Bidders, ובעצם ביטלה את האפשרות לבצע מחקר על חלק מהתנהגות הקונים באתר.

לפני מספר ימים, איביי החלה להסתיר את שמות המשתמש של הקונים בדפי הפידבק של המוכרים באתר, אבל החזירה את פרטי הפריט שהם קנו ממנו, למרות שפרטי הקנייה לא מופיעים בדפי הפידבק של הקונה עצמו.

 

הקונים באיביי רוצים פרטיות

המהלכים של איביי הוסברו על ידי דובר החברה ראיין מור בראיון לאתר EcommerceBytes, שבו טען מור כי לאור בקשות רבות מצד קונים באתר, שביקשו להסתיר את היסטוריית הקניות שלהם - באיביי החליטו שמכיוון שלאחר ביצוע עסקה בין קונה למוכר באיביי - יש לצדדים בעסקה את הפרטים המלאים.

כדי לשמור על פרטיות הקונים - הוחלט להסתיר את פרטי המשתמש של הקונה ואת היסטוריית הקניות שלו עד כמה שאפשר, ולצמצם את החשיפה של התנהגות הקונים למינימום.

איביי החליטה להשאיר בסופו של דבר את הקישור למוצר שנמכר, ללא שם המשתמש שקנה אותו - כדי לאפשר חוויה מלאה בהערכת הפידבק שניתן למוצר הספציפי, בלי לחשוף את פרטי הקונה.

 

שינויים צפויים באיביי - תצוגת BEST OFFER

אחד מהשינויים הנוספים שאיביי שוקלת הוא אופן תצוגת המכירה בפורמט BUY IT NOW, במצב שבו התקבלה הצעה BEST OFFER, והמוצר נמכר במחיר נמוך יותר מהמחיר המוצג באתר.

חשוב להזכיר כי למרות שאיביי דואגת לעדכן את המשתמשים לפני כל שינוי צפוי בפלטפורמה של האתר, הפעם החברה חרגה ממנהגה והחליטה לבצע את השינויים ללא עידכון לקונים או למוכרים באתר, מתוך מחשבה שהשינויים האלה תורמים למשתמשים באתר ומשפרים את חווית השימוש באיביי.