מכירות איביי eBay

חשיבותו של משלוח אמין (ועוד 5 טיפים) לשיפור המכירות באיביי

אם אתם מוכרים את מוצריכם באיביי, זירת מכירות בין גולשים הגדולה בעולם, עליכם להתחרות במיליוני הצעות אחרות על כל מוצר.

כדי להמשיך ולהציע את החסכון שאיביי מגלמת עבור הלקוחות ויחד עם זאת להמשיך להרוויח, עליכם לשפר את ההצעות וגם את ניראות המוצרים שלכם יחסית להצעות המתחרים. ישנם מספר צעדים חשובים שיכולים לשפר את מכירותיכם ולשפר את מעמדכם בחנות הוירטואלית.

 

1. עוד לפני שחושבים כיצד להציג את המוצר בצורה אטקרטיבית באתר, יש לזכור כי רוכשים פוטנציאליים רבים מייחסים חשיבות גדולה לאופן המשלוח, מהירותו, אמינותו ויכולתם לעקוב אחריו. בעל החנות הוירטואלית חייב, כבר מהשלב הראשון והמפגש (הוירטואלי) הראשוני עם הלקוח, לייצר רושם של מוכר אמין. אופן המשלוח ויכולת המעקב הינם מהפרמטרים העיקריים, המסייעים לקביעת אמינות. עבור משלוחים במשקל של עד 2 ק"ג השיק לאחרונה דואר ישראל שירות חדש בשם ECO Post. השירות מאפשר מעקב מורחב גם אחרי יציאת המוצר מהארץ ועד למסירה הסופית ללקוח עם הוכחת משלוח. בנוסף, במסגרת השירות, מתחייב דואר ישראל למשלוח תוך שבעה ימים, מעניק פיצויים מוגדלים על עיכובים או אובדן בדרך ומציע שירות לקוחות זמין לבירורים ועדכונים. 

לקבלת הצעה משתלמת למשלוח לחו"ל, לחצו כאן

2. השלב הבא בתהליך המכירה הוא רישום נכון של החנות והמוצר שלכם- שם המוצר הוא גורם מכריע ביכולתם של לקוחות פוטנציאליים לאתר אותו מתוך מיליוני ההצעות באיביי, לכן חשוב לכלול בו את מילות המפתח המרכזיות הקשורות למוצר ולפעמים גם מילים שמתקשרות לחובבי התחום, לדוגמה, "B&W Soccer Shirt" לא יהווה שם טוב למוצר, לעומת "Real Madrid soccer shirt Cristiano Ronaldo" שכוללת מילות מפתח מרכזיות.

3. תזמון חשיפת ההצעות חשוב בפני עצמו: סופי השבוע בכל העולם מצטלבים בימי שישי עד ראשון ולכן כדאי להעלות מכירות חדשות ביום חמישי בערב לעשרה ימים- כך תרוויחו שני סופי שבוע מלאים, בהם יוכלו הקונים להתחרות ולהעלות את רף ההצעות. כדאי להתייחס גם לתקופות החגים בחו"ל, ועדיף להעלות מכירות בסופי השבוע שאחרי החגים ולא במהלכם, שכן החנויות והקניונים משפרים את הצעותיהם בחגים עצמם באופן שיהיה קשה להתחרות בו.

4. חשוב לבצע מחקר מקדים ולוודא שהמוצר שאתם מציעים אינו נמכר במחיר זול יותר בחנויות מקוונות יד-ראשונה כמו אמאזון או חנויות מתמחות למיניהן. בנוסף, מומלץ לפתוח מכירות במחיר התחלתי נמוך שיקפוץ בתוצאות החיפושים של רוכשים וימשוך אותם להתחרות- סביר יותר שתגיעו לרווח גבוה דרך תחרות רוכשים על מוצר נחשק, מאשר על- ידי קביעת מחיר גבוה שיבריחם.

5. איביי מתמחה במכירות יד שניה ושלישית, ולמדדי האמינות ודירוגי המוכרים יש משמעות מכריעה בהצלחת העסקאות. ודאו שלקוחות מרוצים מעלים ביקורות חיוביות על החנות המקוונת שלכם- מומלץ ליצור קשר אישי באמצעות הודעות עם כל לקוח, להתחבר אליו וליצור נאמנות אישית שתוביל לרכישות נוספות וביקורות חיוביות גם בעתיד. כדי להבטיח את אמינות המכירות שלכם, דאגו להוספת תמונות ורישום מוקפד של תיאורי המוצרים- גם רישום מדויק של פגמים משפר את האמינות שלכם ולא מזיק לה בכל מה שנוגע למכירת מוצרים משומשים, גם אם הרווח מהעסקה הספציפית ירד.

6. באפשרותכם לשפר את מכירותיכם ולהגביר את התחרות מול מוכרים אחרים אם תציעו שירותים היקפיים ותגבירו את אמינותכם כספקים. הדרכים מגוונות- הצעת מתנה או צ'ופר לרוכשים מעל סכום מסוים או תוך זמן מסוים, הצעת אחריות וביטוח רחבים יותר מהמתחרים, השארת אמצעי קשר שמאפשרים מעקב רציף ומתן משוב על המוצר, או שיפור תנאי המשלוח ואיכותו כולן דרכים לשפר את ההצעה מבלי לשנות את המוצר או המחיר עצמם.

לקבלת הצעה משתלמת למשלוח לחו"ל, לחצו כאן

העצות מוגשות לכם על ידי דואר ישראל המציע את ECO Post - שירות משלוחים אמין לחו"ל.