מכירות איביי eBay

eBay קונה חברת קוד פתוח שפותחה ע"י ישראלים

חברת איביי eBay הכריזה על צעד מעניין, שאמור להשפיע על הקמת פלטפורמת מסחר חדשה באינטרנט בשם X.Commerce.

איביי eBay מתכננת לקנות את מערכת מג'נטו Magento - סטארט-אפ שפיתח מערכת קניות ומכירות לאתרי אינטרנט בקוד פתוח.

הקוד של מג'נטו Magento מאפשר לבעלי אתרים באינטרנט להקים לעצמם חנות אינטרנט למכירת מוצרים און-ליין, סליקת תשלומים וניהול משלוחים.


נוסדה ע"י ישראלים, נרכשת ע"י איביי eBay

לחברת מג'נטו Magento שנוסדה בשנת 2007 ע"י הישראלים רועי רובין ויואב קוטנר, יש יותר מ-290 עובדים, ובהודעה שפורסמה בבלוג הרשמי של מג'נטו Magento, מדווח כי השניים ימשיכו לפתח את הפלפורמה של מג'נטו Magento במקביל לפיתוח מערכת X.Commerce עבור איביי eBay.

רובין כתב בפוסט שפורסם: "במהלך השנה האחרונה, איביי eBay התחילה להכיר לעומק את הפלטפורמה שלנו, את התרבות של מג'נטו Magento ואת הקהילה שלה. איביי eBay שואפת לרתום את הכח הזה שנמצא במג'נטו Magento ולהפיק ממנו את המיטב".


איביי eBay מפתחת את עתיד המסחר באינטרנט

בהכרזה של ג'ון דונהיו, המנכ"ל של איביי eBay, המהלך מיועד לאפשר לאיביי eBay לפתח את פלטפורמת המסחר האלקטרוני החדשה בשם X.Commerce

הרכישה של מג'נטו Magento ע"י איביי eBay החלה בעצם כבר בשנת 2010, אז קנתה איביי eBay חלק קטן ממג'נטו Magento במהלך שבו גייסה מג'נטו 22.5 מיליון דולר ממשקיעים.

ההחלטה של איביי eBay לקנות את מג'נטו Magento מבוססת על פידבקים ממוכרים שהתקבלו באיביי eBay, שמצביעים על רצון של מוכרים לאפשר לקונים שלהם "חווית לקוח" מלאה יותר, ולהשתמש בכלים מתקדמים יותר למסחר באינטרנט, ולא רק להשתמש באיביי eBay כמערכת לפרסום מוצרים למכירה ובפייפאל PayPal כמערכת לסליקת תשלומים.

האם אנחנו בפתחה של "מיני-מהפכה" בעולם המכירות באינטרנט? ימים יגידו...