קניות איביי eBay

איביי Group Gift - סטארטאפ ישראלי לקנייה חברתית

eBay - The Gift Project Logoמי מאיתנו לא היה שותף לקניית "מתנה משותפת"? (לקרוב משפחה, לחבר מהעבודה, או לגננת של הילד...)

אתם מכירים את התהליך: מחליטים על מתנה, מישהו מתנדב לאסוף את הכסף מכולם, ואז קונים את המתנה, כותבים ברכה ומביאים אותה ביום האירוע. כולם שותפים לשמחה, והעלויות יורדות...

סטארטאפ ישראלי מאפשר קנייה כזו גם ב-איביי!


לקנות מתנה באיביי עם החברים בפייסבוק

פרויקט סטארטאפ ישראלי בשם The Gifts Project ("פרויקט מתנה") לקח בדיוק את המודל הזה והעלה אותו לאוויר בפרויקט משותף עם אתר איביי eBay!

רון גורה, ארז דיקמן, מאיה גורה ומתן בר לקחו את רעיון "הקנייה הקבוצתית" של מתנה והעבירו אותו אל עולם האינטרנט והמסחר האלקטרוני באמצעות ממשק פשוט וידידותי.

הרעיון לסטארטאפ התחיל את דרכו לפני שנה כיישום עצמאי בפייסבוק, שקישר למוצרים שונים שעמדו למכירה באתר המכירות אמאזון, ובסוף השבוע האחרון (יום ה') הוכרז על שיתוף פעולה רשמי של The Gifts Project עם אתר המכירות איביי eBay.

ההצעה מאיביי הגיעה לקראת חודש אפריל 2010, ובבחברה הבינו את הפוטנציאל והאפשרויות שיש בשיתוף פעולה עם אתר מסחר גדול שיעזור לה להגיע ללקוחות חדשים.

The Gifts Project בנו לאיביי קמפיין שלם לקניית מתנות "חברתית" באיביי, ואכן - שיתוף הפעולה עם איביי התחיל בתקופת החגים האחרונה בארה"ב, כשבדף הבית של אתר איביי אפשר היה למצוא קישור ליישום החדש: http://groupgifts.ebay.com"קנייה חברתית" באיביי - איך זה עובד?

המערכת של The Gifts Project מאפשרת לקנות באיביי מתנה משותפת מכמה אנשים ופועלת בצורה פשוטה בכמה שלבים:

1. כל משתמש באיביי יכול להתחיל תהליך של קניית מתנה משותפת בכניסה לכתובת: http://groupgifts.ebay.com/
2. המשתמש באיביי בוחר את שם מקבל המתנה או מתחבר לפרופיל שלו בפייסבוק כדי לראות מה הוא אוהב...
3. המשתמש באיביי בוחר את האירוע שלכבודו קונים את המתנה (יום הולדת? חנוכת בית? וכו'...)
4. המשתמש באיביי בוחר מתנה מבין כל המוצרים שעומדים למכירה באיביי.

5. המשתמש באיביי מגדיר את חשבון הפייפאל שלו כחשבון ל"איסוף הכסף" לרכישת המתנה ואת היום האחרון לאיסוף הכסף.
6. המשתמש באיביי יכול להזמין חברים מפייסבוק או מאתרים אחרים (טוויטר, מייל, סלולרי) להשתתף בקניית המתנה, כשכל אחד יכול להעביר לחשבון הפייפאל שלו חלק מהסכום לקנייה באיביי.
7. כשהסכום המצטבר לקניית המתנה באיביי מספיק - המשתמש קונה את המוצר באיביי והחבילה נשלחת לכתובת הרצויה!

איביי - קנייה חברתית


המודל העסקי של קנייה חברתית באיביי

הרווחים של The Gifts Project מבוססים על קבלת עמלות מכל עסקה שיוצאת לפועל באמצעות המערכת שלהם ולכן החברה השקיעה הרבה מאמצים ומחשבה בעיצוב המערכת, בלוגו ובממשק המשתמש.

גם האופי ה"חברתי" של The Gifts Project בא לידי ביטוי בכך שהמשתתפים בקניית המתנה באיביי יכולים להעלות תמונה של עצמם,  או להיות מיוצגים על ידי 'אווטאר' (דמות וירטואלית) ייחודי.

גם מקבל המתנה מוצג במערכת עם כתר על ראשו, וחיבור הממשק לפייסבוק מאפשר להזמין חברים ולפרסם את תהליך הקנייה המלא בדף הפרופיל.

{ads1}