מכירות איביי eBay

אלטרנטיבות לאיביי - למכור יותר ולשלם פחות...

הרבה מוכרים וסוחרים באינטרנט מתחילים את דרכם במכירות באינטרנט באתר המכירות הגדול מכולם - איביי.

בשנים האחרונות אפשר לראות הרבה אתרים שמתחרים עם איביי על "קהל" הקונים והמוכרים באינטרנט בעזרת עמלות זולות יותר, חווית משתמש שונה, או פנייה לנישה ייחודית של קונים ומוכרים.אלטרנטיבות לאיביי - למכור יותר, לשלם פחות
שניים מהאתרים הבולטים שמשמשים אלטרנטיבות לאיביי (לא כולל אמאזון שמחייב חשבון בנק  וכתובת בארה"ב) מאפשרים לקנות ישירות מיצרנים וספקים בעולם או למכור את המוצרים שלנו ללקוחות מכל העולם.

חשוב לזכור שהאתרים האלה למדו הרבה מאוד מההתנהלות של אתר איביי ואפשר לומר שחלקם כמעט העתיקו את "ממשק המשתמש" של איביי והטמיעו אותו באתר שלהם...

המצב הזה יוצר יתרון יחסי לכל מי שכבר קנה או מכר באיביי, כי גם האתרים האחרים יראו לנו מאוד מוכרים, אפילו בכניסה הראשונה שלנו אליהם.


בוננזה - הכל חוץ מדברים רגילים
בדיוק כמו הסלוגן של האתר: Find Every Gift But The Ordinary, אתר בוננזה בנוי בצורה פשוטה באופן מפתיע...

אם לדוגמא אנחנו מחפשים תכשיט עתיק, אפשר פשוט ללחוץ על הקטגוריה ומיד יופיעו עשרות תמונות של המוצרים עם המחיר שלהם. הכניסה לדף המוצר מזכירה מאוד את העיצוב של אתר אטסי ETSY (ראו בהמשך), כשמתחת לכל מוצר מופיעים מוצרים נוספים של אותו מוכר (קידום מוצרים למוכר)

גם בבוננזה אפשר למצוא מערכת פידבקים ומדיניות תשלום ומשלוחים של כל מוכר, ויש מערכת של צ'טים שאפשר להשתמש בה ולשוחח עם המוכר (או הקונה). חווית החיפוש בבוננזה שונה מאיביי, ובנוסף אין "מלחמות בידים" אלא רק מכירות במחיר קבוע (Buy It Now).

בבוננזה אפשר כמובן לשלם ולקבל כסף בפייפל PayPal.

כתובת האתר: www.bonanza.com
עמלות פרסום מוצר: חינם (כולל 4 תמונות)
עמלת מכירה: בין $0.50 ל-$10 על פי מחיר המוצר


אטסי - המקום המושלם למכירת אומנות ועבודת-יד
אטסי הוא אתר נישה שקם בשנת 2005 ומהווה פלטפורמת מכירות אידיאלית לאומנים ותכשיטנים מכל העולם.

לאתר etsy יש מדי חודש כ-22,000,000(!) כניסות של גולשים מכל העולם ומשתמשי אטסי הפכו להיות אחת מקהילות האומנים המעניינות בעולם, שמביעים תמיכה וסולידריות ע"י רכישת מוצרים אחד מהשני, בניגוד למוכרים באיביי שמהווים "מתחרים עסקיים" בכל קטגוריה...

למרות שהייעוד המקורי של אטסי הוא כמקום לקנות ומכירות ישירות מהאומנים, אפשר למצוא שם גם לא מעט חפצי אספנות ומוצרי וינטג', ואפילו הרבה חומרי גלם ליוצרים בתחומים השונים.

ממשק המשתמש באטסי מזכיר מאוד את איביי, כבר בכניסה למערכת הניהול (Your ETSY בדומה ל-My eBay) ומאפשר להעלות מכירות בקלות, כולל קבלת תשלומים בפייפאל, משלוחים לכל העולם והגדרת תנאי העסקה.

כתובת האתר: www.etsy.com
עמלות פרסום מוצר: $0.20 למשך 3 חודשים (כולל תמונות)
עמלת מכירה: 3.5% ממחיר המכירה הסופי למוצר (לא כולל משלוח)


הקמת אתר חנות עצמאי - Prostores
בנוסף לאתרי מכירות כמו איביי, אטסי ובוננזה, אפשר למצוא גם הרבה אפשרויות ושירותים המציעים לכל מוכר לפתוח "אתר חנות" עצמאי, שמאפשר לפרסם ולמכור שירותים ומוצרים בלי הגבלה.

אחד השירותים האלה (שנרכש ע"י חברת איביי...) נקרא ProStores, והיתרון הגדול של השירות הזה למוכרי איביי הוא שחנות Prostore מסתנכרנת בקלות עם חשבון איביי eBay קיים של מוכר ואפשר "לייבא" ממנו כל המוצרים והקטגוריות שמפורסמים באיביי eBay בתוך כמה שניות...

בדומה לחשבון איביי, גם חנות Prostore מאפשרת קבלת תשלום בפייפאל או בכרטיסי אשראי ומאפשרת להגדיר משלוחים לכל העולם.

כתובת האתר: www.prostores.com
עמלות ניהול חנות: חודש התנסות חינם. אח"כ $29.95 לחודש
עמלת מכירה: 0.5% ממחזור העסקאות החודשי

{ads1}